Összetétel (INCI):
Aqua, Hamamelis virginiana flower water, Aloe barbadensis leaf juice, Prunus armeniaca kernel oil, Simmondsia chinensis seed oil, Bentonite, Glyceryl Stearate SE, Panthenol, Sorbitan Caprylate, Propanediol, Benzoic Acid, Allantoin, Hippophae rhamnoides seed extract
Összetevők jó tulajdonságai:
A bentonit jótékony hatású, természetes ásványi anyagokban gazdag, gyakorlatilag ozmózissal magába szívja a méreganyagokat, ugyanakkor fokozza a bőr vízmegtartó képességét. A bőrt feszesebbé teszi. Nemcsak a szennyeződéseket szívja magába, de a méreganyagoktól és a fölösleges zsírtól is könnyedén megszabadítja a bőrt. Kiemelkedő nyugtató és gyulladáscsökkentő hatású.
A pantenol a bőrön selymes, puha érzetet okoz, megnöveli a sejtosztódási sebességet, károsodásuk után javítja a bőr regenerálódását.
A jojoba olaj ápolja az aknés, zsíros bőrt.
A homoktövis olaj faggyúmirigy szabályzó hatóanyagai révén csökkenti a gyulladásos folyamatok kialakulását.
A sárgabarack olaj regenerálja és derűssé teszi az arcbőrt.
A hamamelisz virágvíz élénkítő, összehúzó és tisztító hatást kölcsönöz és csökkenti a pórusokat.